Prečo majú Smeráci 44%? - menej to ani nejde

Autor: Peter Kolár | 17.5.2013 o 14:06 | (upravené 17.5.2013 o 15:26) Karma článku: 16,74 | Prečítané:  1064x

Kolesíkovia toho maju na rováši dosť. Rozkrádačkybordel a iné kauzy pekne lezú ľudom na nervy. I ich samotným voličom. Prečo ich potom volia? No lebo musia.

Smeráci na to šli sofistikovane. Nezamerali sa pri ovládnutí moci len na jednu oblasť, teda parlament, ale celkom premysleným spôsobom si podchytili všetky oblasti tak, aby moc a kapitál mali pod kontrolou oni. No a hlavne ľudí. Docieliť vládu a parlament je jedná vec. No aby strana vrámci nej si mohla robiť čo chce, ľudia jej buď musia veriť a sympatizovať s ňou alebo ju potrebovať.  A tu je zakopaný pes.

Pre získanie symaptie je potrebné hrať s emóciami. Tie sa ovplyvňujú vyzorovou sympatiou, charizmou a rétorikou. Toto všetko majú, to im treba uznať. Potom už len vytýčiť cieľovú skupinu, ideálne takú, ktorá rada tlieska a veľa sa nepýta a naplniť kultúrne domy dôchodcami, pripraviť im pekný program a zároveň im ukázať, že jedine oni sa o nich postarajú, nie je tak náročné. Kedysi to Mečiar vymyslel rafinovane, nuž a Fico je dobrý učeň.

Ak má strana silnú parlamentnú podporu, alebo aspoň perspektívu, obsadenie komunálu, teda samospráv ide ľahšie. Na kampane chodia známe tváre, varia sa párky a sľuby o tom ako obec dostane na to a tamto ľahšie peniaze od štátu sú silným argumentom. Po takom to obsadení vlády a samosprávy si strana samozrejme potrebuje nanominovať ľudí po všetkých štátnych podnikoch, úradoch, rôznych organizáciach. No skrátka, kam sa hrabe nejaká personálna agentúra. To vytvára priestor pre prílev kapitálu do stranickej kasy a zároveň, keďže je známe, že smeráci veľmi nedbajú na efektivitu práce, samozrejme, že zamestnanci nebudú voliť zmenu.

Najviac ma však zarazilo, keď som zistil, že k smeráckym voličom patria i tí, proti ktorým v podstate najviac idú. Podnikatelia a zamestnanci. Treba si uvedomiť, koľko smeráci rozlievajú peňazí spriazneným firmám po Slovensku.  Tendre, predražené nákupy. No nevolili by ste stranu ktorá od Vás nekúpi rohlík nie za 6 centov ale 60? A hoc by ste z tých 60 mali dať 10% strane, stále je to pre Vás dobrý biznis. A pre Vašich zamestnancov, aby si udržali miesto, tiež. A nehovoriac, že ak ste nepohodlní, zasadnú si na Vás.

Vyzerá to super. Pre nich. A kto sú oni? Ak je účásť vo voľbách 60% a smer volí 44%, všeho všudy je to cca milión z piatich! Z nich pár vyvolencov si riadne polepší a zvyšok bude zaspávať s predstavou, že snáď to horšie nebude. Smutné ale je, že zaoberať sa otázkami, či je to fér, že ak sa niekomu peniaze dávajú, prv ich treba niekomu vziať, že všetko je predražené a desne sa míňa a vôbec, cele by to mohlo fungovať lepšie efektívnejšie, sa im už zaoberať veľmi nechce.

Už len hľadať nápady, čo s tým...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

KOMENTÁRE

Sulíka nahnevali ruské noviny, zastal sa Únie

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?